جشن عُمَر کُشان

یک روز بعد از شهادت امام حسن عسکری (ع) یعنی در روز نهم ربیع الاول و همزمان با آغاز امامت حضرت حجت بن الحسن (عج) گروهی از افراطی های منتسب به شیعه با عنوان اینکه امروز روز کشته شدن عُمَر بن خَطّاب خلیفه دوم اهل سنت به دست پیروز نهاوندی (ابولؤلؤ) است را جشن می گیرند.

اینکه عُمَر بن خَطّاب در این روز کشته نشده از بدیهیات است و تقریبا همه منابع موثق تاریخی روز ضربت خوردن عُمَر را روز 26 ماه ذی حجه و روز مرگ وی را اول محرم ذکر کرده اند. روز نهم ربیع الاول روز مزگ عُمَر بن سعد (فرمانده سپاه شام در واقعه عاشورا) است که توسط عوام اشتباهاً به نام عُمَر بن خَطّاب نامیده شده است.

خوشبختانه این جشن فتنه انگیز در سالهای اخیر بسیار محدود شده و بصورت مخفیانه برگزار می گردد.

  این جشنهای بی اساس در طی چند قرن باعث عمیق تر شدن شکاف بین مسلمین و تشدید تفرقه و نزاعها شده که صد البته دشمنان دین بهره کافی از آن برده اند.

از طرفی دیگر پیروز نهاوندی (قاتل عمر) که یک زردشتی یا مسیحی بوده را از صحابه خاص امیر المومنین علی (علیه السلام) می دانند و مرگ وی در مدینه بر اثر خودکشی را انکار کرده و بقعه ای در کاشان را به او نسبت داده و گاهی به زیارت آن می روند. ( خدا ما را از جهالتهای آخرالزمان حفظ کند.)

 این هم کتابی مفید در همین زمینه

/ 4 نظر / 31 بازدید
Admin Javad

ســلام دوست عزیز شارپ چت یه چترومه که بهت پیشنهاد میکنم بهش یه سر بزنی واسه ســرگرمی خوبه اما انتخاب با خودته آدرسش رو هم این زیر گذاشتم http://www.pcsharp.ir/chat

عادل

آمین. جالب بوداستفاده کردیم .کاشکی بیشتر می نوشتیدخداخیرتان دهد.[گل][گل][گل]

عليرضا

فروشگاه بزرگ روزخند ايرانيان اماده خدمت رساني به شما هموطنان ارجمند است . همه انچه كه براي يك زندگي راحت نياز داريد ، با قيمت هاي باورنكردني . تحويل وجه هر كالا در درب منزلتان است . يه سري بزن پشيمون نخواهي شد http://www.roozkhand.ir/ http://www.roozkhand.ir/

صالح

سلام دوست عزیز: مطالب جالبی بود.وبسایت خوب وزیبا با مطالب ارزنده ای دارید.منتظر حضور گرمتان هستم.یا علی