کوروش جان ، تولدت مبارک

به مناسبت هفتم آبان ماه سالروز تولد کوروش هخامنشی

گفتم چه خوب است از قافله عقب نمانم و من هم به کوروش تولدش را تبریک بگویم.

بله !!!

2564 سال قبل !!! در چنین روزی نوزادی به دنیا آمد که موفق به نابودی مادها شد و توانست دومین حکومت شاهنشاهی را در ایران پایه ریزی کند.

جنگهای متعددی با همسایگان ایران کرد اما حتی یک نفر را هم نکشت!!!

جنگهای متعدد این مرد پارسی فقط جنبه خداجویی داشت و اصلاً طمعی به تسخیر سرزمینهای اقوام همسایه نداشت.

او حتّی پیامبر هم بود. یعنی راستش را بخواهید خودش هیچ وقت و هیچ جا ادّعای پیامبری نکرد (خب شاید مأمور به تقیّه بوده ما چه می دانیم!!!)

پیامبرش کردند!

عجب زمانه ای شده. چرا باید پیامبرش کنند کسی را که اصلاً  ادّعای پیامبری هم نکرده ؟

لابد برای بعضی ها نان دارد. و ...

خب . سرتان را درد نیاورم .

 کوروش اُسرای یهود را از زندان بُخت نصَّر در شهر بابِل (در عراق) نجات داد و نزد یهود به عنوان یک قهرمان ، محبوب شد.

حتّی نامش در کتب عهد عتیق هم آمده . باور کنید . خودم دیدم .

اینکه چگونه این اسم وارد کتب عهد عتیق شده یا آن را وارد کرده اند به خودشان مربوط است.

اینکه تورات قبل از ظهور کوروش فرستاده شده و اینکه تورات فعلی کمترین شباهتی به تورات حقیقی ندارد و ... هم به خود صهیونیستها مربوط است.

امّا ببینید چند سالی می شود که جناب کوروش را چنان حلوا حلوایش می کنند که بیا و ببین.

البته همه اینها اتفاقی است. کسی هم نگفته صهیونیستها در این تبلیغات دست دارند. اینها (صهیونیستها) مردمی دلسوز هستند و می خواهند همه دنیا را آباد کنند (مثل فلسطین و جنوب لبنان و ...) باور کنید اینجوریه .

شیطان پرستی و کابالائیسم را هم صهیونیستها ترویج نمیدهند. همه اینها تهمت است.

ترویج پان ایرانیسم و پان ترکیسم و ... را هم به این بیچاره ها نسبت می دهند . عجب مردمی هستند آنهایی که به این صهیونیستهای مظلوم و ستمدیده !!! ستم  می کنند.

خب بگذریم.

کوروش عزیز من می دانم صهیونیستها از ترویج اسم تو هیچ سودی نمی برند.

کوروش جان من صمیمانه تولدت را بهت تبریک میگم. همچنین پیامبری دیر هنگامت را. واقعاً غنیمته قدرشو بدون. شاید تو خواب هم نمی دیدی پیامبر بشی.

مکتب پان ترکیسم تو را به شدت تحقیر کرده . در عوض پان ایرانیسم حسابی برات کلاس گذاشته. برات منشور حقوق بشر !!! درست کردن . نمی دونی چقدر خوشکله !

کوروش جان خوش به حالت که می دونستی حقوق بشر چیه. الان که قرن بیست و یکم هست و 2564 سال از تولدت می گذره کسی نمی دونه حقوق بشر چیه؟

باورکن ، کشتار هر روزه مردم میانمار و فلسطین و بحرین و ... به جرم نداشته ، شده حقوق بشر در قرن بیست ویکم.

نمی دونم شاید اصلاً مردم بحرین و میانمار و فلسطین بشر نباشند تا حقوق بشر  در مورد آنها صدق کنه.

شاید هم باید اسمش را می گذاشتند (حقوق بشر غیر مسلمان) . آن وقت دیگر کسی حق اعتراض و گلایه نداشت.

کوروش جان وصیّت نامه های  قشنگی همین سالهای اخیر برای تو  و داریوش ساخته اند ، که انصافاً اگر خودت هم ببینی کلی خوشحال میشی.

ببین چقدر خاطرخواه داری

ببین چقدر خاطرخواه داری که حتّی به پیامبری تو راضی نمی شوند و تو  را خدا می دانند.

بله تو را خدا می دانند و بر قبرت سجده می کنند.

میگی نه؟  نگاه کن

ما به پیامبری تو راضی شده بودیم. یک شبه خدا هم شدی.

          

ارادتمندان به قبر تو خالی کوروش که مراحل تکامل را یکی بعد از دیگری طی کرد.

اول بزرگ مرد آریائی

بعد پیامبر

و اکنون خدا.

فردا ...

کتابی مفید در همین زمینه

/ 11 نظر / 69 بازدید
نمایش نظرات قبلی
تهرانی

حماقت حماقت است. چه آنان که تکه سنگ کورش را می پرستند، چه آن احمق ها که جای پای سید علی را! خدایی جز خدای یگانه نیست.

سلام ایا این که می گویند کورش بامادرودختر خود ختودت (ازدواج)موقت یادایم کرده درست است؟

شیرین

کینه و عقده تا چه حد؟ چه چیزی را می خواهید ثابت کنید؟ با این رفتارهای ناپسندتان بیش از پیش خود را منفودر می کنید.شما اگر بوسه بزنید و سجده کنید احترام است ولی اگر ایرانیان میهن دوست چنین کاری کنند بت پرستیست؟هر چند خود من با سجده برای هیچکس جز خدای یگانه موافق نیستم ولی چند نفری نا آگاه اگر سجده کنند آن هم منظورشان احترام باشد به همانها گیر می دهید.راستی لطفا پستی هم درباره ی آن شیعیان دانایی که در مراسم امام حسین قلاده بر گردن خود آویختند و مثل سگ چهار دست و پا بر زمین می رفتند هم بگذارید و آنها را هم نصیحت کنید.باشد که رستگار شوید.

شیرین

کینه و عقده تا چه حد؟ چه چیزی را می خواهید ثابت کنید؟ با این رفتارهای ناپسندتان بیش از پیش خود را منفودر می کنید.شما اگر بوسه بزنید و سجده کنید احترام است ولی اگر ایرانیان میهن دوست چنین کاری کنند بت پرستیست؟هر چند خود من با سجده برای هیچکس جز خدای یگانه موافق نیستم ولی چند نفری نا آگاه اگر سجده کنند آن هم منظورشان احترام باشد به همانها گیر می دهید.راستی لطفا پستی هم درباره ی آن شیعیان دانایی که در مراسم امام حسین قلاده بر گردن خود آویختند و مثل سگ چهار دست و پا بر زمین می رفتند هم بگذارید و آنها را هم نصیحت کنید.باشد که رستگار شوید.

مجید

ذات ایرانی از جمله خودم و شما پیرو حزب باد بودن است. شما نیز مثل خیلی های دیگه اسیر باد امروزید. امروز حکم میکند که دیروز را نفی کنید چون امروزتان از دست میرود. اشکالی ندارد هرجور خواستید امروزتان را از ته قلب لیس بزنید و به به و چه چه کنید یکی از بهترین نعمتهایی که خداوند به انسان داده قیامت و روشن شدن حقیقت است. واما حال ما. حال ما هر جور که باشد، هست. چه کسی نفی کند چه اینکه تایید. مهم عقیده هر شخص است که برای خودش بسیار محترم است و به هیچ ضد عقیده دیگری هم ارتباطی ندارد عقیده من. ضد عقیده ها نمیتوانند با عقاید پوچ خودشان کنار بایید که نتیجه رسوخ در عقاید دیگران و نفی و تایید آنها میکنند و چه بسا عمریست که باید به طریقی بگذرد چه موفق به نفی دیگران شوی چه تاییدشان کنی. مهم داشتن و از همه مهمتر باور داشتن عقیده است نه مورد خاصی که قابل انگشت گذاشتن و انگولک کردن مورد عقیده دیگران باشد. به هر حال خداوند به کسانی که دنبال عقیده صحیح هستند کمک و کسانی که سعی در اصلاح عقیده دیگران که برای خودشان محترم است لعنت کند

میترا

منم با مجید هم عقیده ام مهم من و داشتن عقیده من است نه چیزی که به آن عقیده دارم. لطفا پاسخ مجید را بدهید

یاسمین

درود دوست گرامی...درباره مطلبتون در فضای مجازی نمیشه بحث کرد..تما جهت یتدآوری 7 آبان تولد کوروش نیست .بزرگداشتشه از این جهت که در اون روز بابل رو آزاد کرد.

علی

با سلام خسته نباشید آقا حرفاتو قبول دارم درسته 99 درصد داستان کوروش که ما ازش اطلاع داریم تحریفه و اون 1 درصد رو قرآنت به عنوان ذولقرنین معرفی کرده [ناراحت][چشمک][چشمک] موفق باشید

احسان ساغری

سلام رضا جان موفق باشی. ..

ذوالقرنین بودن کورش قابل اثبات نیست